Výchova a hrátky se zlem 4.

17. june 2014 at 0:19 | Pastor Milan |  Pro Křesťany
VÝCHOVA A HRÁTKY SE ZLEM, ČÁST 4.
Biblické texty: NKJV, NBK, Textus Receptus.

Další příklady ďáblových návnad:

Násilné, démonické, okultní a přesexované hry. Proč se divíme, že je tolik násilí a vražd, když stát dovolí, aby se vyvíjely a prodávaly násilné hry - ve kterých dítě, než se dožije 15 let, v těch hrách zabije, znovu a znovu, všemi možnými způsoby, na tisíckrát a tisíckrát a tisíckrát.... Podívejte se na Ukrajinu, kde fotbalovým "roudies" byly dány zbraně a vyslali je na nespokojené obyvatelstvo. Vyžívají se v týrání a zabíjení! "Co kdo zaseje, to sklidí!"
Navíc, jak jsou "bojovnice" v těch hrách "oblečené" a "vyvinuté," zahanbí ty nejsvůdnější prostitutky! Nerealistické, chlípné představy o ženském těle jsou od malička vštěpovány do mozečků nic netušících chlapců, zatímco ignorantní rodiče si říkají, "no, hlavně, že je od nich chvíli pokoj." Rodiče, nechat dítě na internetu bez dozoru je nejen naiivní, ale zkázyplné.

V rozhovoru s developerem jedné známé herní platformy developer přiznal, že úmyslně začali navrhovat hry, které jsou návykové - prostě je nemůžete položit. Děti už pak ani nejdou na záchod, aby jim "něco neuteklo." A i když mohou hrát zdánlivě nevinnou hru, jako "Farma" (taky návyková), postranní reklamy na více "žhavé" hry se "žhavými bojovicemi," určitě neuniknou pozornosti vašich chlapců!

Okult, čarování, VĚŠTĚNÍ, jóga, světská zábava - tj. filmy, časopisy (Bravo), knihy, hudba, seriály... Řím 1:32: ...ti, kteří znají spravedlivé soudy Boží, že každý, kdo takové věci dělá, zasluhuje smrt - nejen, že oni dělají to samé, ale ještě vychvalují ty, kteří to dělají.

1 Janův 2:15-17, NKJ: Nemilujte svět, ani věci v něm. Pokud někdo miluje svět, láska Otce v něm není. 16 Protože vše, co je ve světě - chtíč těla, chtíč očí, a pýcha života - není z Otce, ale ze světa. 17 A svět se svými chtíči pomíjí, ale ten, kdo koná Boží vůli trvá navěky.
Kdysi jsem navštívil věštkyni (viz článek: Zkušenost přímo pekelná), a nestačil jsem se divit! Kdo nevěří, že ďábel existuje, s tím si ďábel může dělat, co chce.

Zlo má skutečnou sílu vám ublížit! A to nejhorší je, že vašim dětem brání usmířit se s Bohem!
Satan je otec lží (Jn 8:44). Dejte si pozor, abyste mu nenaletěli. Je daleko lepší lhář, než lidé, tak ho nepodceňujte.

Ďáblova zábavná karta č. 1 - SEX: Máme prý "sexuální revoluci." Jen zapoměli vysvětlit, že je to k naší vlastní zkáze! Naše společnost je už tatřka posedlá sexem. Ale sexuální vášeň nesprávně "kočírovaná" je jako spalující, ZNIČUJÍCÍ OHEŇ - muži Sodomy sexu tak propadli, že spalující oheň svého nezřízeného chtíče už NEUMĚLI UHASIT ani potom, co je andělé oslepili, a dál hledali dveře, aby je mohli znásilnit. Spalující oheň jejich neuhasitelné vášně je ZNIČIL (Gen 19). Zamysleme se na moment nad tím, jak je ve skutečnosti zlé nevarovat lidi před tímto nebezpečím, a místo toho je k tomu povzbuzovat. Svět se zbláznil!

Sex je vášeň, která se opravdu dá přirovnat ke splalujícímu ohni.
Přesto je sex dar od Boha - pokud ho lidé užívají tak, jak to Bůh zamýšlel, tj. v manželství.
Sex v manželství je jako oheň v krbu - příjemně UŽITEČNÝ. Ale co se stane, když si rozděláte oheň na koberci, hned pod záclonami? Teplo takového ohně je sice chvíli také příjemné, jenže mimo krb se ten oheň tak rozhoří, že VYHOŘÍTE! Podobně provozováním sexu mimo manželství eventuelně vyhoříte. Sex mimo manželství je jako droga - je návykový, protože místo aby uspokojil, vede k větší "chuti" - a vede k dalším hříchům.... Římanům 1.

Sex mimo manželství také škodí vašemu srdci - abyste se mohli vyrovnat s rozchodem s člověkem, se kterým jste se sexuálně spojili - musíte si zatvrzovat srdce.

Gen 2:24: Proto muž opustí svého otce a matku a spojí se se svou manželkou, a ti dva se stanou JEDNÍM TĚLEM.
Bible je mimo jiné "návod na obsluhu" Božího stvoření. Není ironické, že se lidé plácají životem a odmítají si přečíst "návod na obsluhu," který jim jejich Stvořitel k jejich životu dal?! Lidé si přečtou návod na obsluhu automatické pračky, televize, počítačového programu ..., ale návod na svůj život si nepřečtou. Podle toho ty životy vypadají.
Když se totiž dva lidé spolu "vyspí," STANOU SE JEDNÍM TĚLEM. Při sexuálním spojení se dvě lidské bytosti navzájem propojí - tak to Bůh nadizajnoval - nejen tělesně, ale stanou se jedním tělem DUCHOVNĚ. Máme totiž nejen tělo, ale také duši a ducha, což asi ve škole při výuce evoluce neučili. Ke škodě celé naší společnosti.

Ilustrace slepených srdcí:
Vystřihněte si z papíru dvě velká srdce.
Muž = velké, modré papírové srdce, žena = červené srdce. Při sexu se lidé vzájemně propojí - tak ta dvě srdce částečně přelepte kvalitním lepidlem - a nechte ho důkladně zaschnout, aby to slepení pořádně drželo. A viz Gen 2:24 - ta srdce mají zůstat spojená - to je ten Boží dar.

Sex tvoří mezi dvěma lidmi velmi silné pouto. Při rozchodu, nevěře, atd. jsou ta spojená srdce NÁSILNĚ ODTRŽENA!
Teď násilně odtrhněte ta dvě slepená srdce.....
Uvidíte, že cáry modrého srdce jsou na červeném srdci a cáry červeného srdce zůstaly přilepeny na modrém srdci. Pak to, co z těch srdcí zbylo, dál znovu a znovu slepujte/roztrhávejte, slepujte/roztrhávejte.... Nezbyde vám nakonec žádné srdce!

Proč jsou dnes lidé bezcitní - nemají srdce. Proč tolik lidí navštěvuje psychiatra? Jedním z důvodů je ten, že z přelétavého života mají srdce roztrhané na kusy. A mají na něm nalepené cáry jiných srdcí.

Tato jednoduchá ilustrace až příliš výstižně ukazuje, co se při přelétavém sexu děje s lidskými srdci. Když to člověku konečně dojde, měla by vám z toho naskakovat husí kůže. Proč nás nikdo nevaruje? Tedy varuje - Bůh v Bibli, ale to dnes není "in." To jsme hlupáci, co? "Co Bůh spojil, ať člověk nerozděluje."

"Imprinting" - další důvod, proč si počkat se sexem až na svatební noc.
Psychický vjem, ztv. "imprinting," je velmi důležitý faktor v posilování manželské náklonnosti. Bohužel se většina "pokrokových" lidí nechá o tuto krásu okrást.

"Imprinting" je studováno už přes sto let - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Imprinting_(psychology)
V podstatě jde o situace, ve kterých silný dojem významně ovlivňuje chování "imprintované" bytosti. Například pokus s vylíhnutými kuřaty - první, co vidí, co by mohlo být mámou, považují za mámu - je to mocný "první dojem." Po vylíhnutí pak chodí třeba i za kočkou, za psem, za člověkem....

Podobně je to se sexem - první dojem je velice mocný - a není opakovatelný s další osobou! Mluvím o DUCHOVNÍM ASPEKTU sexuálního spojení, při kterém se propojí NEJEN DVĚ TĚLA, ALE DVĚ DUŠE! Proto je velice moudré počkat se sexem až na svatební noc. Sex není pouhá tělesná zábava! "První dojem" významně posiluje vztah - VNITŘNĚ, DUCHOVNĚ. Když si lidé počkají se sexem až na svatební noc, tak je ten dojem z prvního spojení daleko silnější, než když je sex zredukován na pouhou, před tím již mnohokrát opakovanou "zábavu." Učme své děti, aby nevyplýtvaly ten neopakovatelný první dojem ze sexuálního spojení před manželstvím. Když ho vyplýtvají, vstupují pak do manželství OCHUZENÍ. V dnešní "pokrokové" humanistické společnosti většinou vstupují do manželství dva DUCHOVNÍ ŽEBRÁCI s rozervanými srdci. Divíme se, proč je pak tolik rozvodů a lidé se už bojí vůbec se vzít?! Nechali se okrást!

Jak jsme viděli, zlo často přichází skrze ZDÁNLIVĚ dobré věci!
2 Kor 11:14: A není divu! Protože sám satan se proměňuje v anděla světla....
Nezapomeňme - satan býval Lucifer, nejkrásnější stvoření, které Bůh kdy stvořil!

LIDÉ SI NEUVĚDOMUJÍ, ŽE ZATÍMCO SI "HRAJÍ SE ZLEM," ZLO SI VE SKUTEČNOSTI HRAJE S NIMI - a není to bez vážných následků. KDO SI HRAJE SE ZLEM, SÁM SE EVENTUELNĚ STANE ZLÝM! Proč? Hrou se zlem lidé/děti nevědomky otevírají vrátka svého života působení zla. Místo, aby otevírali svůj život blahodárnému působení Boha, tak otevírají své životy DESTRUKTIVNÍMU působení zla. JAKO SPOLEČNOST JSME UŽ NA ZLO TAK NÁVYKOVÍ, ŽE "DOBRO" NÁS NEBAVÍ. HELLO!?

Zapoměli jsme na pořekadlo: Kdo s čím zachází, tím také schází?! To je odvozené od principu, kterým varoval apoštol Pavel církve v Galácii: ...co člověk zaseje, to také sklidí. Gal 6:7. Když jako společnost zaséváme už od malička do dětí zlo, co z nich asi vyroste? Hello?! Varování v Gal 6:7 začíná ještě jedním varováním - "Nenechte se podvést..." TAK PROČ SE NECHÁVÁME PODVÉST? Lidé neznají Písmo a Boha se nebojí. Oz 4:6, Pří 9:10... Pří 14:12: Je cesta, která se zdá člověku správná, ale její konec je cesta smrti. Vraťme se k Božímu manuálu na život - k Bibli, než bude příliš pozdě!


© 2014 Pastor Milan Tachecí
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama