Lukáš 21:5-38: Proroctví - Olivetský Diskors, část 2.

18. september 2017 at 23:24 | Milan

Lukáš 21:5-38: Proroctví - Olivetský Diskors, část 2.


Citované Písmo podle NKJV, B-21, Complete Jewish Bible (CJB), Bible Kralická (BK) a Textus Receptus, pokud neuvedeno jinak.


9Až uslyšíte o válkách a nepokojích, neděste se. Nejprve se musí dít tyto věci, ale to ještě není konec."
10Potom jim řekl: "Národ povstane proti národu a království proti království. 11Na různých místech budou veliká zemětřesení, a hladomor a mory, a přijdou hrůzy a veliká znamení z nebe.


KOMENTÁŘ:

9Až uslyšíte o válkách a nepokojích, neděste se. Nejprve se musí dít tyto věci, ale to ještě není konec."
10Potom jim řekl: "Národ povstane proti národu a království proti království.

Ve světě probíhá kolem 60 válek, o mnohých v médiích ani neslyšíme. A v těch válkách probíhá kolem 700 ozbrojených konfliktů. Cíleně provokované nepokoje vyúsťují v tzv. barevné revoluce, které se množí jako houby po dešti. Nejznámější v poslední době jsou "Arabské jaro," Lybie, kam přišly na pomoc vzbouřencům proti Kadáfímu západní mocnosti a vyvezli jsme tam "demokracii na bombách" - a teď je Lybie zničeným, rozděleným státem. O rozvrácené Ukrajině ani nemluvě.
O podobné byl pokus v Sýrii, která je po šesti letech války v neutěšených rozvalinách… Afrika - Boko Haram…
Indie - militantní Budhisté… Náboženské války ve jménu Islámu. Islám vede dva druhy válek: 1. Proti "infidelům," 2. Mezi sebou - především Sunité proti Šía. Islám není ani tak náboženství, jako spíš fanatický systém na ovládnutí světa.

Před třemi roky, když došlo k převratu na Ukrajině, a následnému rozvratu a drancování země, jsem četl článek s názvem "Svět je v plamenech." Teď, o tři roky později - je to zas ještě horší. Schyluje se k velké válce v Evropě i v Asii, a Střední východ je na pokraji totální exploze.

Když předloni málem poražený president Asad teď s pomocí Ruska úspěšně hubí fanatiky Islámského státu a Al-Kaidy, Izraelské noviny otevřeně volají po tom, aby se Spojené státy připravily na válku se Sýrií. Sýrie se blíží ke konci té hrozné šestileté války - a teď Izrael chce tu situaci znovu rozvířit na PŘÍMÝ STŘET RUSKA A AMERIKY v Sýrii! Modleme se, aby se to nepovedlo.

INVAZE IZRAELE GOGEM Z MAGOGU:
Proroctví Ezechiel k. 38 a 39 hovoří o invazi Goga z Magogu do země Izrael. Časově je tato invaze zasazena do první poloviny sedmiletého velkého soužení. Menší část učenců si myslí, že to bude invaze Jeruzaléma na konci Tisíciletého království, jak je zmíněná ve Zjevení 20:7-9. Ale v detailech se obě invaze liší, a tak to vypadá, že se jedná o dvě různé události. My se soustředíme na invazi Izraele v první polovině sedmiletého velkého soužení. Proč nás to dnes zajímá? Protože to vypadá, že se k té prorokované invazi schyluje!

Dvě hlavní otázky:

1. Kdo je Gog z Magogu?
Princ Roše, Mešechu a Tubalu (Ez 38:2). Mešech a Tubal = Malá Asie.

Mnoho Biblických učenců údajně vystopovalo Goga z Magogu podle rodokmenů a tabulek národů z Genesis 10 do Ruska. Zřejmě byl jejich názor ovlivněn i činností bývalého "impéria zla," ateistického Sovětského svazu. Jiní si myslí, že je to Turecko. Ať Rusko nebo Turecko, v dnešní politické situaci je obojí možné!

A: Rusko.

President Putin mi nepřipadá jako válečný štváč - připadá mi, že on chce prodávat ropu a plyn a rozvíjet svou zem, ne válčit. Ale po jeho odchodu může být nahrazen válečným jestřábem, jehož politika může být více agresivní. Část ruského vedení totiž není spokojena s politikou prezidenta Putina - oni si myslí, že je Putin vůči západu příliš ohleduplný a nechá se od Západu příliš ustrkovat. (Spíš je moudrý a opatrný, protože Západ má nad Ruskem mnohonásobnou přesilu.)

B: Turecko.

Menší část učenců tvrdí, že Gogem z Magogu je Turecko. Bezskrupulentní diktátor Erdogan (vyznavač nekompromisního Sunitského Islámu) by se dokonce hodil i na Antikrista. Turecko má po USA druhou nejsilnější armádu NATO. Přímo na sever od Jeruzaléma prý není Moskva, ale Istanbul. Vzhledem k tomu, že Mešech a Tubal jsou údajně obyvatelé Malé Asie, což je dnešní Turecko, přikláním se k Turecku.

Aliance Goga z Magogu: (Ezek 38:5-6).
Persie = Irán;
Etiopie, Lybie (Put),
Gomer = Německo nebo Turecko¨. Stojí za zamyšlení, že v Německu je velice vlivná turecká "menšina," která už není tak malá.
Togarma = Arménie. To si myslí většina učenců. Problém spočívá v tom, jak by Arménie mohla být v alianci s Tureckem, které způsobilo genocidu 1 miliónu Arménů. Něco by se muselo změnit, například to, aby se Turecko omluvilo a nabídlo kompenzaci.


Hlavní body:
Ezechiel 38 nám sděluje, že
1. Gog z Magogu tam půjde neochotně - Bůh mu "zahákne za čelist hák," a přitáhne ho do země Izrael, aby tam byl souzen.

2. Izrael ho bude lákat, protože:

A: bude "země neopevněných osad."Podle Daniel 9:27 a dalších proroctví, Antikristus podepíše sedmiletou smlouvu ohledně míru v zemi Izrael - zřejmě bude sponzorem a garantem mírové smlouvy mezi Izraelem a Araby.
Stojí za zajímavost, že Jared Kushner, manžel Ivanky Trumpové mladší, čili zeť současného prezidenta Trumpa, byl Trumpem pověřen úkolem vyjednat na (explozivním) Středním východě mír mezi Izraelem a Araby. O to se pokoušela každá americká administrativa, na tom by nebylo nic divného. Co je teď trochu zajímavější, je fakt, že Jared Kushner, je ortodoxní Žid z vlivné a bohaté rodiny a jeho otec seděl za finanční spekulace v kriminále. A co je dost divné, že adresa jeho mrakodrapu v New Yorku má adresu 666 Fifth Avenue. No, uvidíme, co z toho vzejde.

Až Antikristus tuto smlouvu prosadí, Izrael bude žít ve falešném pocitu bezpečí - z několika důvodů:
Až řeknou, "mír a bezpečí," přijde na ně nečekaná destrukce… 1 Tes 5:3.
1. Goga bude lákat "nebdělost" národa Izrael. Pod ochranou mocného sponzora a dlouho očekávané mírové smlouvy se budou cítit v bezpečí. Budou pro Goga "snadnou kořistí."
2. V polovině sedmiletého soužení Antikristus tu smlouvu poruší (Dan 9:27) a začne Židy pronásledovat - Zj 12:13.

B: bude ho lákat bohatství - ropa? Izrael má údajně v pobřežních vodách velká naleziště ropy. Dost hluboko, ale moderní technologie jsou prý schopné tu ropu těžit.

Ez 38:13, NKJ: Šeba, Dedan, kupci z Taršiše a jejich mladí lvi, vám řeknou, "Přišli jste rabovat? Shromáždili jste své armády, abyste vzali kořist, odnesli stříbro a zlato, dobytek a zboží, abyste si vzali velikou kořist?

3. Šeba a Dedan jen přihlížejí = Saudská Arábie, právě tak Taršiš = Španělsko nebo Anglie, "jejich mladí lvi" = Amerika.

4. Armády Goga z Magogu nebudou zničeny lidským zásahem, ale Bohem.


Dnešní politická situace:
Turecko se nečekaně sbližuje s Ruskem i s Iránem, proti S. Arábii i proti Západu. Ještě koncem roku 2015, potom, co Turecko provokativně sestřelilo ruskou stíhačku nad syrským územím, bylo nepředstavitelné, že by se Turecko a Rusko dalo do party. Spíš se mluvilo o válce.

Jenže Turecko, s druhou nejmocnější armádou NATO, se po loňském nepodařeném údajně americkém pokusu svrhnout tureckého prezidenta Erdogana, který je se svou nezávislou (muslimskou) politikou pro Západ dost nepohodlný, se údajně odvrací od NATO a přiklání se k Rusku!
Na příkaz ruského prezidenta Putina prý ruská rozvědka varovala prezidenta Erdogana, že se proti němu chystá převrat. Erdogan prý o vlásek unikl smrti, a přestože je to nespolehlivý grázl, zřejmě je do jisté míry Rusku zavázán za to, že mu zachránili život, přestože jim předloni údajně sestřelil u hranic Sýrie stíhačku.

Nejde však o to, že by Putin nebo Erdogan byli teď takoví "bratři," ale je to nutně se formující, byť riskantní, aliance mezi Ruskem a Tureckem - z nutné obrany před Západem. Je to takový "vynucený tah." Zdá se, že i ruský prezident Putin hraje "vabank" například tím, že Turecku právě prodal špičkový protiraketový systém S-400 - dokonce na půjčku, poskytnutou Rusy. Turecku, členu NATO! Dějí se divné věci!

I když ta aliance Goga z Magogu v Ezechiel k. 38 a 39 ještě není "dopečená," blíží se k finální verzi víc, než kdy před tím. I když si nejsme jisti, jestli je Gog z Magogu Rusko nebo Turecko, jestli je Gomer Turecko nebo Německo, jsme si jisti mocným středovýchodním hráčem Iránem a rozvrácenou Lybií, která pod vedením generála Khalify Haftara utužuje alianci s Ruskem (zde a zde). Mnoho Lybijců by se rádo pomstilo Západu, jehož politika na Středním východě je silně ovlivňována ambicemi Sionistů vytvořit tak zvaný "Velký Izrael" - na úkor okolních arabských států. Lidi, dějí se divné věci, které na ČT hlásit nebudou.

Máme tu formující se alianci Ruska, Iránu, Turecka a Lybie - to už jsou fakta. Zbývá počkat, jakou roli bude hrát Německo a Arménie. Etiopie bývala silným spojencem Sovětského svazu, a tak jeho následník Rusko tam bude mít nejspíš silný vliv.

A k tomu tady máme podnět k té invazi - Izrael si tím, že volá po USA, aby vstoupili do otevřené války proti Sýrii, tedy tím i proti Rusku v Sýrii, "koleduje" o invazi Goga z Magogu, ať už je to vedené Tureckem nebo Ruskem! Irán je rozhodně "in."

Háček spočívá v tom, že pokud se nám před očima formuje aliance Goga z Magogu, jehož invaze Izraele se má uskutečnit až ve velkém soužení, VYTRŽENÍ CÍRKVE (před velkým soužením) MUSÍ BÝT BLÍZKO!


10Potom jim řekl: "Národ povstane proti národu a království proti království. 11Na různých místech budou veliká zemětřesení, a hladomor a mory, a přijdou hrůzy a veliká znamení z nebe.

Mk 13:8, NKJ: …Toto jsou počátky porodních bolestí.

Jeden Kalvinista mi kdysi řekl, co to pořád máme s tím "koncem doby" - vždyť ta zemětřesení, války, hladomory… tady byly vždycky. Ale přehlédl koncept porodních bolestí:

Princip porodních bolestí:

Zpočátku jsou menší a daleko od sebe. Ale jak se blíží porod, (Ježíšův druhý příchod - nastolení Tisíciletého království), ty porodní bolesti rychle přibývají na intenzitě a častosti.

Podobně je to s těmito událostmi. Přibývá válek, zemětřesení, hladomorů, hrůz - je jich víc, a jsou ve větší intenzitě. To je náznak blížícího se příchodu Krista.

veliká zemětřesení,
Zrovna minulý týden (v době psaní těchto poznámek) bylo v Mexiku zemětřesení 8.2 Richterovy stupnice. I zemětřesení se stupňují na výskytu a intezitě.
V oblasti Yellowstone národního parku v USA, kde se nachází spící super-sopka, bylo nedávno zaznamenáno několik TISÍC otřesů půdy. Prý se ta "super-sopka" probouzí, i když může trvat léta, než by k nějaké katastrofě došlo. Pokud by tato super-sopka (obrovský kruhový řetězec mnoha sopek) vybuchla, zničila by život kolem sebe v okruhu přes 1600 km, vychrlila by metrové vrstvy sopečného popela, který je ostrý jako sklo, a tím popílkem by zamořila údajně velkou část severní polokoule. Hustý kouř, chrlený několik měsíců do atmosféry by navodil tzv. nukleární zimu…. Hezké vyhlídky. A lidstvo dál nemá chuť činit pokání a volat k Bohu o milost.

a hladomor
Ve světě hladoví milióny lidí už dnes. Jak jde čas, tak se to nelepší, ale spíš zhoršuje. Ubývá jedlého jídla. Ubývá úrodné půdy, protože nenažraní velkofarmáři půdu vyčerpávají a přehnaným používáním umělých hnojiv a pesticidů působí její sterilitu.

Nemoci jako šílená kráva, ptačí chřipka, atd, dávají podnět k opatřením, kdy se vybíjejí desetisíce kusů drůbeže i dobytka. VE SVĚTĚ UBÝVÁ ZDROJŮ POTRAVY, zatímco lidí přibývá.

a mory,
Kobylky, přemnožené krysy a další škůdci… Ebola, ptačí chřipka, prasečí chřipka, znovu se objevují nákazy morem, SARS (South Asian Respiratory Syndrom), MERS (Middle Eastern Respiratory Syndrom),…
Vymírá Pacifický oceán, částečně i díky tomu, že 6 let tam Fukušima chrlí radioaktivní vodu…

přijdou hrůzy
každou chvíli je někde zaznamenán masový úhyn ryb, ptactva, včel… V Pacifiku je prý "ostrov" z plastových odpadů velikosti Evropy. Ryby mají ze znečištěné vody nádory. Jen se o tom raději moc nepíše.
Proč jsme kdy vůbec přešli na plastové láhve, krabičky a balení… Zamořili jsme plastem svět! Ale hlavně, že na tom někdo vydělal, když už nemusel balit mléko a nápoje do skleněných lahví…

Přírodní katastrofy jakoby se na nás hnaly jedna za druhou.

A zde jsou titulky zpráv tohoto týdne (v době psaní těchto poznámek):

Nejméně 96 mrtvých, desetitisíce domů zničených, (jako po bombardování - zde) 2,5 miliónu lidí potřebuje pomoc (zde)… a ve stejnou dobu udeřil hurikán KatjaZde.


Až 6 metrové vlny… Spadlé stromy, spadlé elektrické sloupy, odervané střechy…
… na ostrově St. Martin, nedávno bujně zelené kopce byly servány [vichrem] na hnědé výčnělky a zápach hnijících trosek se rozšířil po celém francouzském Karibiku obydleného 40.000 lidmi. Irma tu na začátku týdne prošla jako hurikán 5. kategorie….


Podle Spojených Národů, kolem 41 miliónů lidí bylo postiženo záplavami a sesuvy půdy.
[Japonský] Premiér Abe prohlásil, že země čelí vážné a nebezpečné hrozbě potom, co Severní Korea odpálila raketu, která dnes ráno přeletěla nad severním Japonskem. (Japonsko nebylo schopno ji sestřelit, protože raketa přeletěla ve výšce 550 km, zatímco jejich systémy Patriot 3 mají účinnost do výšky asi 240 km). Mimochodem, kde NAJEDNOU vzala severní Korea pokročilé raketové technologie? Od USA spojenců Porošenkova režimu na Ukrajině. Někdo vlivný a zkorumpovaný (to je ale překvapení) prodal přes překupníka severní Koreji pokročilé raketové technologie, které Ukrajina měla z dob, kdy s Ruskem spolupracovala. Například zde, zde a zde.

No, a zprávy v den zveřejnění těchto poznámek: Hurikán José pravděpodobně povětšině mine východní pobřeží USA, ale za ním už putuje mohutný hurikán Marie - CAT 4 - po podobné trase, kterou prošla před týdnem "Irma," která zdevastovala mnohé ostrovy Karibiku, Kubu a nadělala paseku na Floridě. O pasece, kterou nedávno způsobil hurikán Harwey v Texasu ani nemluvě.

A tak dále, a tak dále… Přesně jak to předpověděl Ježíš. Vypadá to, že porodní bolesti nabývají na intenzitě.

K tomu jsme víc a víc jako opice s odjištěným granátem v ruce - lidstvo má pokročilé zbraně hromadného ničení, zatímco morální cítění člověka (v čele s vlivnými politiky, bankéři a průmyslníky) se propadá na úroveň těch opic.

K tomu ještě přidejme UN Agenda 2030: Světová vláda, jednotná měna, světový soud, zrušení hranic, zrušení národů, …. zpět k Babylónské věži.… DO ROKU 2030! Viz "Poslední generace" zde.

a veliká znamení z nebe.
Nejsem si jistý, jestli se do toho počítají například ty 4 krvavé měsíce (tetrády) v letech 2014-2015, občasné komety, atd. Možná tím Bůh chce upoutat naši pozornost, abychom OČEKÁVALI Kristův příchod. Ale něco mi říká, že znamení, o kterých Ježíš mluvil, budou "VELIKÁ." A ty čtyři krvavé měsíce nebo zatmění slunce nad Amerikou 21.8. 2017 mi až tak "VELIKÉ" nepřišly.

Nicméně můžeme usoudit, kde jsme na časové ose proroctví. Konec věku tu ještě není, ale blíží se rychle - porodní bolesti ZNATELNĚ přibývají na častosti a intenzitě. Ježíš se pro nás brzy vrací! Maranatha!© 2017 Milan Tachecí. Šíření nezměněné kopie je povoleno s příslušným odkazem na webovou stránku.
..
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama